Külasta kilplasi

Kilplaste teemapark asub Järvamaal Kareda vallas Müüsleri külas.

Oleme kilplaste muistenditega seotud absurdihuumoril põhinev teemapark, mille tegevus on suunatud nii puhke- kui ärireisijate vaba aja veetmisele ja neile mitmekülgsete teenuste pakkumisele.

Kilplased on naljanditegelased, kes on kuulsad ebaotstarbeka, mõttetu tegevuse ja narritempude poolest.
Kilplaste lugusid tunti Saksamaal juba üle 400 aasta tagasi. Fr.R. Kreutzwald tõlkis kilplaste lood maakeelde 1857.a. Kreutzwaldi järgi elasid kilplased Järvamaal Peetri kihelkonnas.

Meie peamajast Kilplaste Kojast (Mäeküla-poolne maakividest hoone) saab  giidi elamusretkele, osta meeneid, teha käsitööd, süüa-juua, korraldada seminare, sünnipäevapidu, pulmasid, kokkutulekuid, II korrusel vaadata kilplaste muuseuminäitust. Elamusretked toimuvad giidiga pargis ja Kilplaste Nõukojas (ilma akendeta palkhoone).  Seiklemine pargis on soovitatav Kilplasest giidi saatel, keda saab tellida kohapeal Kilplaste Kojast või ette helistades tel 51914282.

Teemapark on avatud aastaringselt, gruppidele ettetellimisel teile sobival ajal. Peamaja Kilplaste Koja uksed on suvel avatud iga päev kella 12 – 17, etteteatamisel ka muudel kellaaegadel (tel 51914282 või kilplased@kilplased.ee). Alates oktoobrist kuni maikuuni esmaspäeval ja teisipäeval suletud, etteteatamisel oleme ka nendel päevadel avatud.

Igal pühapäeval kl 15 kilplaste 1-tunnine humoorikas elamusretk. Töötubade info SIIN

Kilplaste Kojas igal reedel kuni hommikul kella 4-ni kilplaste klunkerid ehk peod http://www.facebook.com/KilplasteKoda

Olete alati oodatud! Palume gruppidel elamusretked ja käsitöötubades tegutsemised ette broneerida, siis saame teie tulekuks kõik valmis panna (tel. 51914282 või e-post kilplased@kilplased.ee).

Pakume teile KILPLASTE TEEMAPARGIS (vaata täpsemat infot ja  hindasid vasakul tulbas olevates linkides):

 • Kilplaste muistenditega seotud 0,5-tunnised,  1-tunnised ja 2-tunnised elamusretked pargis
 • Temaatilised üritused koos päeva/õhtujuhiga (sünnipäevad, firmaüritused, pulmad jne)
 • Käsitöötoas meisterdamine koos juhendajaga
 • Kilplaste meenete ja käsitöö müük
 • Toitlustus a la carte ja gruppidele ettetellimisel
 • Peoruumide rent
 • Seminariruumide rent

Kohaletuleku hõlbustamiseks:

 • Tallinn-Tartu maantee (Mäekülast ära keerata) 13 km
 • Piibe maantee (Kapu ristist Koeru poole keerata) 12 km
 • Lähim kauplus Peetri 5 km, Koeru 10 km, Mäeküla 13 km
 • Lähim bensiinijaam Koeru 10 km, Mäo 20 km
 • Lähim veekogu Väinjärv 15 km

https://www.google.ee/maps/place/58%C2%B055’10.3%22N+25%C2%B052’58.2%22E/@58.9195278,25.8806433,17z/data=!3m1!4b1!4m2!3m1!1s0x0:0x0

GPS kordinaadid: 58°55’10.3″N 25°52’58.2″E

Kui eksimist kardad, helista mob. 51 91 42 82  või saada e-kiri kilplased@kilplased.ee – juhatame kohale.

ATRAKTSIOONID:
Kilplaste Nõukoda, Peavärav (kilplastel aeda ei olnud, aga värav ikka oli), mänguväljak ronimisstatiivide ja liurenniga, kiik, püstkoda (kilplased kütavad seda aasta läbi, kuid alles juunikuus läheb soojaks), kilplaste ilmajaam, väljak korvpalli- ja võrkpalli mängimiseks, terviserada, täpsusviskemäng kurikatega, vigursaetud puuskulptuurid, kilplaste kahekordne kiiksuga kemmerg, häda abi koht ehk puu-cee, kümbluspaat (kilplastel käib vesi paadis sees, mitte väljaspool), näoavadega pildistend, sinna-tänna-mujale silt jm.

Kilplaste Nõukojas on leiutiste näitus, tarkusekott, saab vaadata väikest näidendit, vigursaetud puuskulptuurid, kiiktool-vetsupott ja muudki põnevat… Kilplaste Nõukoda saab rentida (ca 20 in)

Kilplaste  Kojas saab süüa, korraldada temaatilisi üritusi, rentida koolitusruume, ise meisterdada käsitöötoas koos juhendajaga, süüa ja tutvuda kilplaste söögikommetega, osta kaasa kilplaste muistenditega seotud käsitööd ja meeneid.