Teatripäevad

TOIMUNUD TEATRIPÄEVAD:

 

 Järlepa näiteringi etendus KILPLASED

Kilplaste imevärklikud ja uskumata seiklused Järlepa näiteringi esituses.

Fr.R.Kreutzwaldi / J.Karindi ainetel lavastanud Katrin Helend-Aaviku
Näitlejad: Evi Toomi, Katrin Helend-Aaviku, Aive Andersen, Marju Kaur, Aino Jaanson, Edy Priimägi, Aili Normak

Jõuluetendus “Kilplaste kingikott” (10.-20.12.2012 JA 10.-11.12.2013)

Lühikokkuvõte etenduse sisust :

Kilplased on Kalkunimaal Uppakallo külas elav arutult arukas rahvas. Iga asja oskavad nad ehtkilplaslikult keeruliseks ajada ja hoopis ootamatult ära lahendada. Kuna mehed enamasti nõukoja juures küla- asju ajavad, peavad naised-lapsed kõigi koduste toimetustega toime saama. Ega see lihtne ole, aga virisemine pole õige kilplase viis. Tavatult tarmukat kilplaseloomust ja leidlike lahenduste leidmise geeni pärandatakse põlvest põlve edasi.

Kilplastemaa jõululoos näeme üht pesuehtsat kilplaseperet jõuluettevalmistusi tegemas. Nagu kilplaste puhul ikka, muutuvad kõik lihtsad asjad keeruliseks: kuidas kuusepuu püsti püsib, mismoodi piprast kooki teha ja kust kingid kotti kukuvad. Lisaks kõigele on jõulu-eel kaduma läinud kilplasteküla olulisim varandus – tarkusekott, millest mõistuse otsasaamise korral abi ammutada. Nii on kilplase-ema, kilplasevanaema ja kolm kilplaselast jõuluettevalmistustega kõvasti kimpus, kuni appi tõttab erakust naabrionu Erearu, küla kuulsaim leiutaja. Nüüd pole leidlikel lahendustel ja lahedatel leiutistel enam otsa ega äärt!

Ja muidugi teevad kilplased kõike lauluga, et elul oleks ilu.

Laulavad ja mängivad:

Kilplase-ema – Anne Loho (ans. Anmatino)
leiutaja Erearu – Jürmo Jurtom (ans. Anmatino)
kilplasevanaema – Silvia Soro
kilplaselapsed -Artis Loho, Herta Soro, Marta Soro

jõulud Kojas Kilplaste Kojas

28.08.2009 SUUR NÄIDENDIPÄEV
Kell 15.00 Pilistvere rahvamaja näitetrupi esituses A.Kivirähki näidend „Kalevipoeg“, mille tegelased Alevi-, Olevi- ja Sulevipoeg on kilplased.

02.08.2008 algusega kell 16:00 – Kilplaste näidendipäev Jõõpre Põhikooli näidend “Kilplased”.
Naljavõistlused ja mängud, päevajuht Kadri Käärde.

5.08. 2007 algusega kell 14.00 kilplaste teatripäev
Kõigepealt oli üllatuskülaline – jõuluvanade maailmameister Aare Rebban. Jõuluvana mängis lastega mängusid ja ega nad kingitustestki ilma jäänud. Kavas oli veel hulgaliselt võistlusi ja välja jagati palju auhindu. Peetri Põhikooli lastele aitäh toredate taldrikute maalimise eest, mis läksid samuti auhindadeks.
Kell 16.00 algas Tallinna Lasteteater Trummi kogupere-etendus “Kilplaste küla”. Lavastaja: Erki Aule. Osades: Aivo Sadam, Triin Tüvi, Toomas Krall ja Venno Loosaar

12.08 2006 kell 12.00 Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia VI lennu teatritudengite diplomilavastus Fr. R. Kreutzwaldi “Kilplased”
Kilplaste näitetrupi poolt kanti ette ühe imevärkliku ja kentsaka rahva jutud ja teod. Kilplaste koori ja orkestri esituses kõlasid kõikse kaunimad eesti ja kilpla rahvaviisid.
Lavastaja, muusikajuht ja kunstnik: Katri Aaslav – Tepandi
Hääletöö: Tõnu Tepandi
Näitlesid ja musitseerisid: Tartu Ülikooli Viljandi Kultuuriakadeemia lavakunstide osakonna VI lennu teatritudengid: Sven Heiberg, Sten Karpov, Liis Laigna, Triin Lepik, Priit Loog, Jaanus Mehikas, Veljo Reinik, Kaili Viidas.
Pärast etendust Puust Peldiku Pühitsemise Pidu koos nalja- ja pullimängude ning –võistlustega.

6.12. 2003 oli Peetris teatripäev,

kus J.-Jaani, R.-Alliku ja Kareda näiteringid esitasid näidendeid kilplastest, Kalevipojast, vägevast vähist ja ahnest naisest. Ürituse korraldaja oli Kareda Valla Raamatukogu.