KLASSIEKSKURSIOONID Kilplaste külas

Kuhu oma klassiga minna ekskursioonile?
Oleks hea, kui lastel on palju tegevust, oleks lõbus ja saaks looduses liikuda?
KILPLASED pakuvad teile kõike seda ja kutsuvad teid endi juurde lustima!

Kilplased on naljanditegelased, kes on kuulsad ebaotstarbeka, mõttetu tegevuse ja narritempude poolest. Kilplaste muistendeid tunti juba 400 aastat tagasi Saksamaal. Eesti rahvakirjanik Fr.R.Kreutzwald tõlkis kilplaste lood eesti keelde ja pani nad elama Järvamaale Peetri kihelkonda.
Kilplaste Teemapark asub Järvamaal, Järva vallas, Müüsleri külas.
Lisainfo: telefonil 51914282 või e-kirjaga kilplased@kilplased.ee

NB! Klassiekskursioone ja lasteaiaüritusi korraldame iga päev (s.o. esmaspäevast pühapäevani alates kl 8 hommikul kuni õhtuni). Palume ette broneerida.

PAKUME TEILE ELAMUSRETKE KILPLASTE KÜLAS:

• 2-2,5 tundi (aeg oleneb grupi suurusest) Hind 5 € / in., klassieksursioonil 1 õpetaja või saatja iga 10 lapse kohta tasuta
• Kilplaste küla tutvustamine läbi muistendite ja naljandite, mängud, laul, tants, võistlused (kepphobusel võiduajamine, munagolf, täpsusvise – võitjatele auhinnad!!!)
• ajame soolapõllult paha notsut minema
• Kilplase pika vorsti abil saab kindlaks teha, kes on õige kilplane ja kes mitte
• Nukunäidend “Kuidas kilplased munadega turul käisid”
• Saame teada, kes oli hirmus elukas, keda isegi kilplased kartsid
• vigursaetud puuskulptuurid
• Kilplaste Nõukojas näitus, tarkusekott, kiiktool-vetsupott jpm.

         

JUHENDAJA ABIGA KÄSITÖÖ ÕPITOAS MEISTERDAMINE

NB! Palume kindlasti sobiv töötuba ette broneerida, siis teame teie jaoks kõik vajalikud asjad vajalikus koguses valmis panna. Valiku saab teha järgmiste töötubade hulgast:

1) Portselannõude maalimine

Hind 5 €/ese (valikus tassid/kruusid või taldrikud vm). Maalitud nõud saab endale koju kaasa. Maalimise peale võib arvestada ca 0,5 tundi kuni 45 min

2) Erivärviliste ja erikujuliste glütseriinseepide valmistamine

Hind 5 €/ese. Palju erinevaid vorme, mille hulgast valida (lilled, rongid, autod, kalad, maasikad ja muid). Sulatatud valmismassist nahasõbraliku seebi tegemine erikujuliste vormidega, saab fantaasiat rakendada erivärvi massi kokkupanemisel.  Valmis glütseriinseebimassi tegemiseks on kasutatud taimset glütseriini, mille tooraineks on taimsed rasvad, valge glütseriinseebimass on kitsepiimaga, mis teeb naha pehmeks.  Seepide sisse võib panna  kaerahelbeid, meegraanuleid, kohvipuru, ravimtaimi, lilleõisi, mooniseemneid, eeterlikke õlisid paar tilka jm. (Eeterlikud õlid on taimedest või taimeosadest pressitud või destilleeritud aromaatsed õlid, millel on palju häid omadusi nii nahale kui meelele). Seepide tegemisele kulub ca 1 tund.

3) Küünlaaluste kaunistamine

Saame rakendada oma fantaasiat erinevate materjalidega klaasist küünlaaluse kaunistamisel, sees sool ja teeküünal, hind 5 €/ese

Seotud kilplaste muistenditega, mida ka tutvustatakse – kuidas kilplased soola kasvatasid, soolakott; hiirekoera lugu; nõukoja lugu;

TOITLUSTAMINE

Võimalik tellida sooja toitu (supp + kook + jook = 3 € / in., hind kehtib nii lastele kui täiskasvanutele – söö nii palju kui jaksad, aga mitte rohkem :) Grupiga saab tellida ka muid toitusid nii meie menüü alusel kui teie soovil (grupile palume kõigile tellida sama toit).

Lisateenused:

1)   kilplaste muistenditega seotud käsitöö ja meenete müük (kilplaste kambaga kaanimise kruusid, erinevad käsitöötooted, kilplaste söögiriistad, T-särgid, kepphobused, kepphobusekommid, vigurnaelad ja väga palju muud huvitavat, hinnad alates 0,30 € kuni mitmekümne €-ni)

2)  tellida muid käsitöötubasid (viltimine, ürdiseepide valmistamine jm), täpsem info: http://kilplased.ee/kulasta-kilplalat/k-sit-tuba

3)  võimalik rentida grillialust koos sütega, hind 4 €

4) võimalik ise lõket teha grillimisplatsil, lõkkepuud 2 €/sületäis

5) võimalik tellida kümbluspaat, kus saab soojas vees mõnuleda (korraga mahub sisse üle 10 täiskasvanu, lapsi muidugi rohkem). Kilplastel käib ju vesi paadis sees, mitte väljaspool  Veemõnude nautimine pole ajaliselt piiratud, hind 80 € / päev (sooduspakkumine lastega gruppidele)

Mängu- ja spordiväljakute kasutamine pärast elamusretke tasuta, nii kaua kui soovite (NB! õpetaja juuresolekul).
Grillimisplatside kasutamine tasuta, kui saate  oma tekkinud  prügi kaasa võtta. Kui jätate prügi meile, siis on prügimaks 2 €

Meil on:

Kilplaste Nõukoda, vigursaetud puuskulptuurid, Peavärav (kilplastel aeda ei olnud, aga värav ikka oli), mänguväljak ronimisstatiivide ja liurenniga, kiik, püstkoda, kilplaste ilmajaam, väljak korvpalli- ja võrkpalli mängimiseks, terviserada, täpsusviskemäng kurikatega, kilplaste kahekordne kiiksuga kemmerg, peldiku pildinäitus, häda abi koht ehk puu-cee, kümbluspaat, pika vorsti küpsetamise plats jpm.
Teie käsutuses on mitu giidi, käsitöömeistrid, pakume kohapeal toitlustamist (gruppidele ettetellimisel)

Kilplaste teemapargi peamaja Kilplaste Koja saali on võimalik kasutada ürituste, koolituste, koosolekute, sünnipäevade, kokkutulekute, pidude läbiviimiseks (mahutab kuni 100 in + rõdul lauad ca 50-le)

Meie juures on käinud õpetajad ka oma koolitusi läbi viimas (Kilplaste Koja saalis või vabas õhus ehk nn. õuesõpe). Algul saab olla see “tark kilplane”, kes õpib ja arendab ennast, siis paneme mõistuse varna ja teeme kilplaste tempe ning lõõgastume igapäevastest muredest.