Naeruteraapia koolitus

Koolituse teema: Naeruteraapia
Kestus: 2 akad. tundi, s.o. 1,5 tundi
Koolituse viib läbi: Silva Sirge – konsultant-koolitaja, psühholoogia MA,
sh naerukoolitaja ja tervisekoolitaja asutustes Stability Consulting OÜ ja MTÜ Ensil

I – Pikema koolituse korral räägitakse sõnast ja selle mõjust (nii positiivsest kui negatiivsest).  See on mõtlemapanev teema ja toob kasu omavahelistes töö- ja erasuhtes, sh suhetes lastega. Peale seda teeme koos ühe positiivsema tegevuse – naerukoolituse, kus muuhulgas õpime enda ja teiste tuju tõstma, stressi maandama ning mõistma kui palju kasu on lisaks huumorile ka naerust, mis meil kõigil omast käest olemas.

SISUST LÄHEMALT
Mõtlemisel ja sõnadel on väga suur jõud. Positiivne ja jaatav sõna kolleegide, pere, sõprade ja tuttavate poolt aitab meil kergemini toime tulla ka keerulisemas, pingelisemas ja rõhuvamas ümbruskonnas. Negatiivsuse ja kritiseerimise (ka mõtetes) õhkkonnas on edasiminek raskendatud, loovus ja saavutusvajadus on takistatud, koostöö ja positiivsete tulemuste saavutamine on äärmiselt keeruline.
Räägime positiivsest sõnast ja mõtlemisest, nende mõjust suhtlemisel, aga ka nende mõjust oma tervisele, meeleolule, tegevusele.
Näitlikustav materjal, arutelu.

Positiivne mõtlemine, hea tuju ja naer on tihedalt seotud. Naer on üks kiiremaid viise stressi ja pingete maandamiseks, positiivsusele lülitumiseks. On kindlaks tehtud, et juba väikseimgi naer on tervisele kasulik. Naer on üks imeline “asi”, mis on nii nakkav ja avaldab alati positiivset mõju. Ja koos naerdes selle mõju veel mitmekordistub. Laste naer toob sära meie silmadesse ja südamesse, aga miks “suured” naeravad palju vähem kui lapsed? Miks pakume nii vähe naeratusi ja naeru üksteisele?
Me teeme koos läbi naerujooga seansi. Naeruseansi eesmärgiks on kõrvaldada negatiivsed tunded ja tunda elust rõõmu. Me saame oma naeru arendada avatumaks ja nii hakkavad ka väikesed asjad meile üha enam rõõmu valmistama.

Naeruseansi ajal pöörame tähelepanu ka sellistele harjutustele, mida saate kasutada oma töös, koolitustel ja muudel üritustel, osalejate kiiremaks liitmiseks mingisse protsessi või üritusse, vaimu turgutamiseks, väsimuse peletamiseks, aga ka enda tuju kiireks parandamiseks (eriti, kui see on mõnel päeval lootusetult rikutud).
Kindlasti mõtleme teie organisatsioonile välja ka “oma naeruharjutuse” nagu meil tavaks on.

Naeruseanss toimub suures osas liikudes, naeru esile kutsuvaid harjutusi tehes ringis ja paarides ja hulgakesi koos, sobib nii täiskasvanutele kui lastele – kõiki saab tegevusse haarata. Mõjub ka kui väike treening – kaloreid kulub ka hulga. Infoks: 10 minutit naeru võrdub üle 2-tunnise jalgrattasõiduga.
Võime teha ka osa istuvaid harjutusi – kõik sõltub seltskonnast ja oludest. Naeruseansi võime lõpetada ühise lõbusa tantsuga.

Oma kogemustest teame, et koos kogetud naeruseanss on pingeid maandav, avav ja väga hea tegevus meeskonnas. Peale seda “lähevad käima” kergemini ka teised ühistegevused – naeruenergial on suur mõju. Õpitut-kogetut saavad osalejad igapäevaelus edukalt kasutada ja saadud oskusi edasi arendada.

Teie investeering heasse tujusse ja tervisesse: 380 € + km/grupp
Arvele tekst – Interaktiivne meeskonnakoolitus “Positiivse sõna, naeratuse, naeru mõjust töös ja igapäevasel suhtlemisel”

Investeering sisaldab:
koolituse ettevalmistamist ja läbiviimist,
koolitaja kohaletulekut toimumise kohta,
vajalikke abivahendeid, väikest üllatust

II – Lühema ajaga saab teha naerukoolituse. Siis räägitakse lühidalt naerust ja selle mõjust ning siis tehakse koos läbi naeruseanss.Naeruseansi ajal pöörame tähelepanu ka sellistele harjutustele, mida saate kasutada oma töös, koolitustel ja muudel üritustel, osalejate kiiremaks liitmiseks mingisse protsessi või üritusse, vaimu turgutamiseks, väsimuse peletamiseks, aga ka enda tuju kiireks parandamiseks (eriti, kui see on mõnel päeval lootusetult rikutud). Kindlasti mõtleme teie organisatsioonile välja ka “oma naeruharjutuse” nagu meil tavaks on. Naeruseanss toimub suures osas liikudes, naeru esile kutsuvaid harjutusi tehes ringis ja paarides ja hulgakesi koos, sobib nii täiskasvanutele kui lastele – kõiki saab tegevusse haarata. Mõjub ka kui väike treening – kaloreid kulub ka hulga. Infoks: 10 minutit naeru võrdub üle 2-tunnise jalgrattasõiduga.
Võime teha ka osa istuvaid harjutusi – kõik sõltub seltskonnast ja oludest. Naeruseansi võime lõpetada ühise lõbusa tantsuga. Oma kogemustest teame, et koos kogetud naeruseanss on pingeid maandav, avav ja väga hea tegevus meeskonnas. Peale seda “lähevad käima” kergemini ka teised ühistegevused – naeruenergial on suur mõju. Õpitut-kogetut saavad osalejad igapäevaelus edukalt kasutada ja saadud oskusi edasi arendada.
Kestvus: 1-1,5 tundi, s. o. 1,3-2  akad. tundi
Investeering: 300 € + km /grupp

Info: kilplased@kilplased.ee, tel. 51914282